Genital Estetik Düzeltici Operasyonlar

Genital Estetik Düzeltici Operasyonlar

Genital Estetik Düzeltici Operasyonlar

Vajina estetiği ile ilgili ameliyatlar tüm dünyada hızla yaygınlaşıyor. Maalesef deneyimli olmayan hekimler tarafından yapılan labioplasti, vajina daraltma ve perineoplasti gibi ameliyatlardan sonra mağdur duruma düşen hastalar ‘düzeltici operasyonlar’ için yeniden kendi doktorlarının veya güvendikleri başka cerrahların kapısını çalıyorlar. Genital estetik düzeltici ameliyatlar, revizyon operasyonları (yeniden gözden geçirme ameliyatları) olarak da biliniyor.

Hangi nedenlerle genital estetik sonrası şikayetler oluşuyor?
Labioplasti ameliyatı sonrası en sık izlenen şikayetler arasında:
– Erken dönemde: Dokunun iyi iyileşmemesi, ödem (şişkinlik) ve ağrı
– İki dudak ucunun birbirine simetrik olmaması,
– Ameliyat sonrası kalan dokunun istenilenden daha fazlaolması,
– Ameliyat sonrası kalan dokunun istenilenden daha az olması,
– Tüm dudakların alınması,
– Klitoris üzeri dokunun kalması ile istenmeyen ‘mikropenis’ şeklindeki görünüm,
– Dikiş izlerinin belirgin şekilde kalması,
– İdrar yaparken idrarın bacaklardan aşağıya sızması gibi problemler en sık olarak görülen sorunlardır.

2000’li yılların başlarından itibaren genital estetik ile ilgili ameliyatlar yapan tarafımıza başvuran bazı hastalar da vajina daraltma ameliyatlarından sonra değişik problemler yaşamaktadırlar.

Vajina daraltma ameliyatları sonrası izlenen şikayetler arasında:
– Vajinanın yeterince daraltılmaması sonucunda, cinsel ilişki sırasında his ile ilgili hiçbir değişikliğin olmaması
– Vajina daraltma sonrası vajinanın ileri daraltılması sonucunda ilişkide acı hissinin yaşanması,
– Vajina girişinde asimetrik bir görünüm oluşması
– Vajina girişinde cerrahi dikiş izlerinin kalması.

Tüm bu nedenler sonucunda revizyon ameliyatları, yani vajinanın ikinci bir operasyonla düzeltilmesi gerekli hale gelebilir.

Tarafımızca yaptığımız düzeltici (revizyon) operasyonlar ile tüm bu problemlerden de kurtulmak mümkün.. Ancak her zaman için operasyonun ilk baştan yapılmasının sonradan yapılan düzeltmeye oranla çok daha başarılı olduğunu unutmamak gerek..

Burada unutulmaması gereken diğer nokta da hayatınızda bir kez geçireceğiniz bu tür özel operasyonlar için öncelikle doğru merkezi bulmanız. Kozmetik jinekoloji tıbbın çok özel bir ilgi alanıdır. Pek çok jinekolog veya plastik estetik cerrah belki de hayatları boyunca hiç böyle bir operasyonu görmemiş bile olabilirler. O yüzden bu konuda bilgi ve tecrübe son derece önemlidir.

Komplikasyon (ameliyata bağlı problemler) her cerrahi girişim için mevcuttur. Ancak deneyimli ellerde cerrahi komplikasyon riskleri en aza indirmek mümkündür. Deneyimli cerrahlar tarafından yapılan vajina estetiği ameliyatlarında revizyon ile ikinci bir düzeltici operasyon gereksinimi son derece azdır.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.