Vajina İç Dudak Estetiği: Hijyenik Yararlar

Vajina İç Dudak Estetiği: Hijyenik Yararlar

Vajina İç Dudak Estetiği: Hijyenik Yararlar

İç dudak sarkması, kırışıklığı, genital bölge dudaklarının uzaması kadınlar üzerinde psikolojik, işlevsel ve hijyenik açılardan değişik problemlere neden olabilir. İç dudak estetiği ameliyatları hijyenik ve sağlık açısından da yararlar sağlamaktadır.

İç dudak estetiği ameliyatlarının hijyenik yararları nelerdir?

Sık vajinal enfeksiyonları önler
Katlantılı, sarkık ve geniş şekilde duran içdudaklar arasında mikroorganizmaların üremesi için oldukça elverişli bir ortam vardır. Bu bölgenin terlemesi, pantolona sürtünerek tahriş olması, vajina içinden gelen akıntıların bu bölgede birikmesi gibi nedenler sonucunda genital enfeksiyonlar sık olarak izlenmektedir.

Genital bölgede terleme ve kokuyu giderir
Dudak kısmında aşırı sarkma olan kadınların sık vajinal enfeksiyonları geçirdiğine şahit olmaktayız.

Bakteriyel enfeksiyonlarve mantar enfeksiyonları (candida vulvit) özellikle yaz döneminde artarak bu bölgede kötü kokular üretebilir. Seksüel ilişki sırasında partner tarafından fark edilen bu durumlar cinselliği itici bir hale getirebilir. Her ne kadar intim jel ve köpüklerle genital bölge temizliği sağlanmaya çalışılsa da yeterli gelmemektedir.

Sık idrar yolu enfeksiyonları ve sistit sorununu azaltır
Sistit ve diğer idrar yolu enfeksiyonları genellikle genital alanda üreyen mikroorganizmalara, diğer ifade ile bakteri kolonizasyonuna bağlıdır. Ayrıca işeme sırasında idrar akış hızının azalmasına da bağlı olabilir. Kasık ağrısı, bulantı, idrar yaparken zorlanma ve acı hissetme idrar yolu enfeksiyonlarının en sık belirtileridir.

Sık vajinal akıntılar, mantar enfeksiyonları önler
Sarkan ve kırışık dudaklar arasında biriken mikroorganizmalar yukarı çıkarak vajina içine de yayılabilmektedir. Bu şekilde kişilerde sık vajinal akıntılar görülmektedir. Bu vajinal akıntıların nedeni ‘vajinit’ olarak tabir edilen vajinal enfeksiyonlardır. Buna bağlı olarak idrarda yanma, genital bölgede akıntı, kaşıntı ve koku gibi şikayetler ortaya çıkmaktadır. İç dudak estetiği ameliyatı sonrası pek çok hastadaki enfeksiyonların azaldığını izlemekteyiz.

İç dudak estetiği ameliyatlarıtecrübeli cerrahlar tarafından yapıldığında kadınlarda hijyenik ve sağlık açılarından da pek çok yararlar sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.