Vajina İç Dudak Estetiği: İşlevsel Faydalar

Vajina İç Dudak Estetiği: İşlevsel Faydalar

Vajina İç Dudak Estetiği: İşlevsel Faydalar

İç dudak estetiği ameliyatları, yani iç dudakların kısaltılması ve estetik olarak küçültülmesi operasyonları hem estetik hem de işlevsel yönlerden pek çok faydalar sağlamaktadır. Doğru ameliyat tekniği ile uygulandığında labioplasti ameliyatlarının işlevsel pek çok faydaları bulunmaktadır.

İç dudak estetiği ameliyatlarının işlevsel faydaları nelerdir?

Cinsel ilişkide gerilmeye bağlı acı sorununu giderir
Küçük dudakların “fil kulağı” olarak tabir edilen normalden büyük, kırışık, sarkık, geniş olması ilişki sırasında (penis içeri girerken) toplanmasına ve ilişki sırasında acı oluşmasına neden olabilir. Cinsel ilişki sırasında yaşanılan acı genelde normalden daha uzun yapıdaki dudakların gerilmesine bağlıdır. Bu nedenle kısaltılıp düzeltilen ve daha sonra estetik olarak dikilen küçük dudaklar kişilere fonksiyonel açıdan da faydalar sağlamaktadır.

Sıkı pantolonların verdiği rahatsızlığı giderir
Labial hipertrofi, yani genital alan dudaklarının normalden büyük olması durumu kişilerin sıkı pantolon, tight, kot giymesi sırasında da rahatsızlık vericidir. Labioplasti ameliyatı sonrası dönemlerde bu tür rahatsızlıklar giderilmektedir.

İdrar sorunları
Genital bölgede iç dudak sarkmasısorunu yaşayan kadınların bazılarında dudakların büyüklüğüne bağlı olarak işeme sorunları da mevcuttur. İdrarı tam boşaltamama, ıkınarak idrar yapma, idrar yaparken bacakları ıslatma sık görülen şikayetlerdendir. Labioplasti ameliyatı sonrasında bu tür sorunlar da ortadan kalkacaktır.

Cinsel ilişkide yaşanılan haz, orgazm olma üzerine etkisi
İç dudak estetiği ameliyatı ile birlikte yapılan klitoris üzeri katlantılarının da alınması kendi tecrübelerimize göre cinsel hazzı arttırmaktadır. Hatta zor orgazm olan kadınlar operasyon sonrası çok daha rahat bir şekilde orgazm olabildiklerini tarafımıza ifade etmektedirler. Bunun altında yatan sebepler hem kişinin psikolojik olarak kendine olan özgüveninin artışı, hem de klitoris organına olan temas ve hissin artışıdır.

Doğru ameliyat tekniği ile iç dudak estetiği ameliyatları hem işlevsel hem de kozmetik açılardan kadınlara pek çok faydalar sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.