Vajina İç Dudak Estetiği: Psikolojik Faydalar

Vajina İç Dudak Estetiği: Psikolojik Faydalar

Vajina İç Dudak Estetiği: Psikolojik Faydalar

İç dudak sarkması sorunu yaşayan ve bunu büyük bir problem olarak görenlerde iç dudak estetiği (labioplasti) ameliyatlarının psikolojik faydaları oldukça fazladır. Nitekim iç dudak estetik ameliyatları en sık olarak kişilerin memnuniyetlerini arttırmaya yönelik kozmetik açıdan yapılmaktadır.  Kişilerin psikolojisinde cinsel görünüm son derece önemli rol oynamaktadır.

Çünkü insanlar “kıyaslayarak yaşarlar”…
Kişilerin internet ortamında dolaşarak,kendi arkadaşları veya akrabaları ile kendi cinsel organlarını kıyas ederekoluşan memnuniyetsizlikleri tüm hayatlarını etkileyebilmektedir.

İç dudak estetiği ameliyatları neden gereklidir? Psikolojik Faydalar
Ciddi arkadaşlıklar kuramama
İç dudakların sarkık ve kötü görünümlü olması karşı cinse karşı utanma, sıkılma ve normal düzeyde arkadaşlıklar kurmayı engelleyebilir. Kişinin kendisinde oluşan bu tür güvensizlikler evliliğin, arkadaşlık kurmaların veya sağlıklı flört dönemlerinin ertelenmesine kadar gidebilir.

Dar pantolon giyememe
Rahat bir şekilde dar pantolon, tight, mayo ve bikini giyememe kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir.Bu durum sorunu yaşayanlarının hemen hemen tümünün ortak özelliğidir. Özellikle işi mankenlik olan bir kişide bu durum daha da önem kazanmaktadır. Genital bölgede olan kabartılar kişilerin sosyal hayatlarını ve iş hayatlarını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Tarafımıza başvuran ve bu sorunu yaşayan pek çok kişi, havuza ve yazın denize girerken “sanki herkesin kendisini seyrettiği” gibi bir izlenime kapıldıklarını ifade etmektedir.Hatta bu nedenle plajlarda bikini giymekten çekindiğinden ötürü eteği ile dolaştığını ifade edenler vardır. Bu şekilde kişilerin sosyalyaşam kaliteleri azalmaktadır.

İç dudakların asimetrik olması
Bir dudağın diğerine göre daha farklı görünmesi (labial asimetri) de bayanlarda psikolojik olarak olumsuz etkiler oluşturabilir. Kişinin kendisini farklı, tuhaf görmesine neden olabilir. Bu nedenle ilerleyen yaşlarına rağmen bir türlü arkadaşlık kuramayan, evlenemeyen kadınların olduğuna şahit olmaktayız.

İç dudak estetiği ameliyatının psikolojik faydaları oldukça fazladır
İç dudak sarması problemi ile karşı karşıya kalan pek çok kişi seksuel ilişki sırasında kendisinde bu durumu bir eksiklik olarak görmekte, hazza odaklanamamakta ve bu nedenden ötürü ilişki sırasında yeterince haz alamamaktadır.

Yapılan İç dudak estetiği operasyonları ile özgüven artışına paralel şekilde ilişkideki konsantrasyon ve cinsel doyum artmaktadır.  Ameliyat sonrası cinsel hazdaki artışın önemli nedenlerinden birisi de budur. İç dudak estetiği operasyonları sağladığı psikolojik faydalardan dolayı en sık olarak evlilik öncesinde yapılmaktadır. Operasyon bekaret açısından da hiçbir sorun oluşturmaz.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.