Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi uzun süreli işlem ve kısa süreli işlem olarak iki şekilde yapılabilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sınırsızdır, yani aradan yıllar geçse bile kızlık zarı bütünlüğünü korumaktadır. Bu nedenle uzun süreli onarım işlemine “kalıcı kızlık zarı dikimi” adı da verilmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi üç şekilde olur:
– Flep operasyonu
– Mikrocerrahi ile primer onarım
– Vajina daraltma ile birlikte primer onarım

Flep operasyonu ile kızlık zarının kalıcı dikimi
Vajina alt duvarından üçgen şeklinde doku kaldırılır. Bu doku vajina üst duvarına dikilir. Böylelikle penisin vajina içeriye girişinde flepin yırtılması ile kanaması amaçlanır.

Flep operasyonları sonrasında fazlaca ağrı ve kanama olması, ileriki dönemlerde cinsel ilişkide ağrı sorununa yol açması gibi durumlar görülebilmektedir. Flep operasyonunun başarısızlıkla sonuçlanması da sıkça izlenmektedir. Vajina içi bakteri kolonizasyonu flepin tutmamasındaki en büyük nedenlerdendir.

Mikrocerrahi ile kızlık zarının kalıcı dikimi
Kızlık zarının ilişki sonrası yırtılan kenarları “mikrocerrahi tekniği” ile kesilerek yeniden bir araya getirilir. Bu şekilde kızlık zarı anatomik bütünlüğü yeniden kazandırılır. Bu nedenle bu işleme “primer onarım” adı verilir.

Mikrocerrahi ile uzun vadeli kızlık zarı dikimi en ideal yöntemdir. Başarı şansı da oldukça yüksektir. Mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi özel bir teknik ve itina gerektirir. Bu nedenle işlemi yapacak olan cerrahın tecrübesi son derece önemlidir.

Vajina daraltma ile birlikte kızlık zarının kalıcı onarımı
Özellikle çok sayıda cinsel ilişki yaşamış, kürtaj, düşük ve doğum gibi jinekolojik durumlar yaşamış olan kadınlarda vajinanın ameliyatla daraltılması ile birlikte aynı seansta kızlık zarı dikimi de yapılabilmektedir. Bu kadınlarda vajinadaki genişleme de olduğu için cerrahi olarak veya lazer ile vajina daraltma, yenileme işlemlerinin yapılması başarı şansını arttırmaktadır.

Vajina daraltma ile birlikte primer onarım işlemi tecrübe gerektiren, ancak başarı olasılığı en yüksek ve ileriki cinsel hayatta hasta tatmini en fazla işlemdir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?
Kalıcı kızlık zarı dikimi genelde lokal anestezi ile yani o bölgenin uyuşturulması ile yapılır. Ortalama olarak 20 dakika kadar sürer. Aynı seansta vajina daraltma ameliyatı da yapılacaksa 30-40 dakikaya kadar uzayabilir. İşlem sırasında hastalar hiçbir şekilde ağrı yaşamazlar. Aynı gün içerisinde, işlemden 1 saat sonra dahi şehir dışına yolculuk yapılabilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası
Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası verilen ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlar sayesinde çok hafif bir ağrı ve kanama harici hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Bir gün sonrasında banyo ve bir gün sonra iş başı yapılabilir. Bir ay süreyle fitnes, bisiklet, yoga, plates gibi ağır aktivitelerden uzak durulması önerilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırırken…
Kızlık zarının uzun vadeli dikimi sonrasında kalıcı bir düzelme elde edilmektedir. Yani, kızlık zarının kalıcı dikimi ilişki olana dek yıllarca gitmektedir. Uzun vadeli kızlık zarı dikimi sırasında vajinadaki genişleme ve bozulan kızlık zarı parçalarının durumu da seçilecek ameliyat yöntemi açısından önem arz eder.

Uzun vadeli, yani kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıran hastalara ihtiyaç dahilinde aynı seansta labioplasti (iç dudak estetiği), klitoral hudoplasti (klitoris üzeri katlantılarının alınması) ve lazer ile genital bölge renk açma – genital sıkılaştırma gibi diğer vajina estetiği işlemleri de yapılabilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı nedir?
Kalıcı kızlık zarı fiyatı, ücretleri işlemin yapıldığı merkeze, işlemi yapan jinekolog doktora, anestezi yöntemine ve kızlık zarı dikimi haricinde yapılacak diğer işlemlere bağlı olarak değişir. Ayrıca her hekim tarafından yapılmamaktadır. Bunun için işlemi yapacak olan doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz.

Comments are closed.

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.