Kızlık Zarı Onarımı Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Onarımı Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Onarımı Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı onarımının nasıl yapıldığı sorunu yaşayanlar için merak kaynağıdır.

Kızlık zarı onarımı veya diğer bir ifade ile bekaret tamiri değişik nedenlerle yapılır.

Kızlık zarı onarımı neden yapılır?
Kızlık zarı onarımı işlemi en sıklıkla daha önceden cinsel ilişki yaşamış, ancak daha sonrasında pişman olmuş ve durumlarından ötürü üzüntü duyan genç kızlara uygulanmaktadır. Bekaret onarımı ayrıca küçüklüğünde yanlışlıkla veya bir kaza sonucunda travma alarak kızlığın yırtılması sonucunda da yapılabilmektedir.

Çocukluk döneminde vajina içine para, boncuk, kalem gibi yabancı cisimlerin sokulması gibi durumlarda kızlık bozulabilmektedir. Yine trafik kazası, bisikletten veya binek hayvanından düşme, genital alana tekme gibi şiddetli bir darbe alma, sert bir cisme çarpma gibi durumlarda da kızlık zarı bozulabilir.

Normalde dıştan mastürbasyon sırasında zarar görmeyen kızlık zarı, içeriye parmak veya yabancı bir cisim sokma sonucunda da bozulabilmektedir. Kızlık zarı vajina içerisine yabancı bir cisim sokmadan, dıştan uygulanan bası ile bozulmaz.

İstem dışı, zorlama (tecavüz) yolu ile cinsel birleşmenin gerçekleşmesi ile kızlık zarının bozulması sonucunda da pek çok kişi onarım operasyonları için jinekolog muayenehanelerinin yolunu tutmaktadır.

Kızlık zarı onarımının psikolojik faydaları
Bekaret tamiri pek çok genç kız için psikolojik yönden olumlu etkiler sağlamaktadır. Zorlayarak veya irade dışı gelişen cinsel ilişkiler, nişanlı iken olan ve daha sonra biten birliktelikler özellikle genç kızların zihinlerine bir kabus gibi çökmektedir.

Başına kötü bir olay gelmiş veya pişmanlık içindeki pek çok kadın depresyona girerek bir psikologtan profesyonel bir destek almakta, hatta pek çok psikolog hastasının böyle bir psikolojiden daha rahat bir şekilde kurtulmasını sağlamak için danışanını bir jinekoloğa yönlendirmektedir. Bu kişiler hayatlarını yeniden yoluna koyabilmek, sosyal yaşantılarına yeniden kavuşabilmek, mutluluklarını yeniden kazanabilmek ve sağlıklı birliktelikler yaşayabilmek amaçları ile kızlık zarlarını diktirmektedirler.

Fantezi amaçlı kızlık zarı dikimi
Özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde pek çok kadın eşine sürpriz yapmak veya “nikah tazelemek” düşüncesi ile evlilik yıldönümlerinde kızlık zarlarını diktirmektedirler. Son yıllarda ülkemizde de bu tür fanteziler yaşayabilmek için pek çok kadın jinekologlarından yardım almaktadır.

Kızlık zarı onarımı, yani tıbbi ismi ile ‘himenoplasti’ ameliyatları iki şekilde yapılmaktadır:
1) Evlenmeden hemen önce – Kısa vadeli işlem
Kızlık zarı evlenmeden veya cinsel ilişkiden önce, 7 gün içinde onarılmaktadır.
2) Evlenmeden uzun süre önce – Uzun vadeli işlem
Evlilik veya cinsel ilişki süresinden bağımsız olarak yapılan kızlık zarı onarımı işlemidir.

Hangi nedenlere bağlı olarak bozulursa bozulsun, kızlık zarı onarımı yapılabilmektedir. Hatta daha önce kürtaj olmuş, doğum yapmış kadınlarda dahi kızlık zarı onarımı yapılabilir. Ayrıca daha önce ne kadar ilişki yaşandığının da bir önemi yoktur.

Vajinası doğum, sık cinsel ilişkiler, düşük, kürtaj gibi nedenlerle genişlemiş olan kadınlarda kızlık zarı onarımı ile birlikte vajina daraltma ameliyatı da aynı seansta yapılmalıdır.

Comments are closed.

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.