Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu bölümde labioplasti operasyonlarının nasıl yapıldığı ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Labioplasti operasyonları iki şekilde; genel anestezi (uyutularak) veya lokal anestezi (bölgesel uyuşturularak) yapılabilmektedir.

Tarafımızca yapılan labioplasti ve diğer genital bölge estetik ameliyatlarında hastalarımızdan özel bir istek gelmedikçe ‘lokal anestezi’ yani o bölgenin uyuşturulması ile operasyonu uygulamaktayız.

İşlem öncesi iç dudak kısımları uyuşturulmakta daha sonra da operasyona geçilmektedir.

Labioplasti nasıl yapılır?

Labioplasti operasyonlarında fazla, düzensiz, sarkık, kırışık ve geniş görünümde olan dudak kısımları ile kıvrıntılar çıkarılmakta ve daha sonrasında da estetik dikişler konulmaktadır. Ayrıca kahverengi veya siyah bir takım renk değişimleri varsa da işlem sırasında alınmaktadır.

Operasyon, hastanın bilinci açık, hafif bir müzik eşliğinde, konuşarak ve son derece ağrısız bir şekilde gerçekleşmektedir. Genel olarak 40-45 dakika süren bir işlemden sonra kişiler kalıcı bir şekilde bu sorunlarından kurtulmaktadırlar. Aynı seansta klitoris üzeri cilt katlantıları da alınırsa (klitoral hudoplasti) işlem 1 saat 15 dakikaya kadar uzayabilir.

Ameliyattan sonra hastalarımız bir kaç saat gözlem odamızda dinlendirildikten sonra evlerine gönderilmektedir.

Labioplasti operasyonu ile birlikte klitoris üstü düzeltilmesi

Labioplasti ameliyatı ile eş zamanlı olarak klitoris üzeri cilt katlantılarının da alınması ve klitoris tümsekciğinin düzeltilmesini de önermekteyiz.Bu operasyona da ‘Klitoral hudoplasti’ (Clitoral hoodoplasty) adı verilmektedir. Aksi takdirde iç dudak kısımlarındaki fazlalıklar alındıktan sonra klitoris üzeri tümsekçik adeta bir ‘mikropenis’ şeklinde görünecek ve rahatsız edici olacaktır.

Labioplasti cinsel ilişkideki hazzı olumsuz etkiler mi?

Hayır. Labioplasti ile birlikte yapılan klitoris üzeri fazla dokuların çıkarılmasının cinsel haz üzerine hiçbir zararı yoktur, hatta orgazmı kolaylaştırmak açısından olumlu düzeyde faydaları vardır. Labioplasti + Klitoral hudoplasti operasyonları ikisi bir arada uygulandığında toplamda 1 saat 15 dakika kadar sürer. Ve yine oldukça rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Pek çok hasta operasyonunun beklediğinden çok daha rahat geçtiğini ifade etmektedir. İki operasyon bir arada yapıldığında elde edilen sonuçlar çok daha yüz güldürücü olmaktadır.

Labioplasti ameliyatı nasıl yapılmalı?

Labioplasti operasyonunun nasıl yapılacağı, operasyonun hangi genişlikte olacağı konusunda hekim tecrübesi önemlidir. Yalnızca dudakların kısaltılıp küçültülerek bırakılması bazı hastalar açısından son derece kötü sonuçlara ve psikolojik problemlere neden olabilir. O yüzden baştan hekimle iyice konuştuktan sonra karar vermek ve o beklenti ile operasyona girmek önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.