Labioplasti Operasyonu İçin Merkez Seçimi

Labioplasti Operasyonu İçin Merkez Seçimi

Labioplasti Operasyonu İçin Merkez Seçimi

Labioplasti operasyonu için merkez seçimi çok önemlidir. Sorunu yaşayan pek çok kadın için doğru merkez seçiminde internet ve sosyal medyadaki forumlar önemli birer kaynak oluşturmaktadır.

Labioplasti operasyonu öncesi
Labioplasti operasyonu öncesi kadınlarda kaygı, stres ve utanma duyguları karışık olarak izlenebilmektedir. Labioplasti operasyonu yaptıran veya yaptırmayı düşünen pek çok kadın bu sorunundan kimselere bahsetmemektedir. Utanma, cinselliğin halen bir tabu olarak görülmesi bundaki en büyük etkenlerdir. Özellikle son yıllarda bu operasyonların sıklıkla yapılması ile birlikte kişiler daha rahat bir şekilde merkezlere ulaşabilmektedir. Aslında bu bir sağlık sorunudur ve utanılacak hiçbir şey yoktur.

Labioplasti operasyonu için merkez araştırırken…
Labioplasti operasyonu için doğru merkez seçiminde halen en ideal yöntem ‘internet’ olarak görülmektedir. Web siteleri, sosyal medya ve forumlar kişilerin karar vermelerinde öncü olabilir. Labioplasti operasyonu öncesi iyi bir araştırma son derece önem arz eder.

Labioplasti ve vajinal estetik operasyonları için merkez seçiminde en önemli unsur ameliyatı yapan cerrahın bilgi ve tecrübesidir.

Bu konuda gittiğiniz uzman hekime;
– Genital bölge estetiği ile ilgili önceden hangi eğitimleri aldığını,
– Bu şekilde kaç ameliyat yaptığını,
– Bu tür ameliyatları hangi sıklıkta yaptığını sorunuz.

Daha önce yaptığı genital estetik ameliyatlarının öncesi ve sonrası resimlerinden örnekler görmek isteyebilirsiniz. Hatta mail yolu ile de bu tür bir istemde bulunabilirsiniz. Bu kararınız hayatınızda ilk ve son defa olacağınız bu özel operasyon konusunda kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Diğer taraftan labioplasti operasyonu olacağınız cerraha karşı hissettiğiniz güven, karşılıklı iletişiminiz ve hekimin sizde bıraktığı izlenim de çok önemlidir. Ancak doğru iletişim kurabileceğiniz bir cerraha ameliyattan beklentilerinizi net olarak ifade edebilirsiniz.

Ayrıca operasyon yapılacak kliniğin teknik donanımı (ekipmanı), sterilitesi ve hijyeni de son derece önemlidir.

Kliniğin etik ve tıp ahlakına uygun çalışması, her türlü hasta bilgilerine ve mesleki gizlilik ilkesine önem vermesi de son derece önemlidir.

Labioplasti operasyonu için merkez seçiminde hangi doktorun seçileceği son derece önemlidir. Ülkemizde ve tüm dünyada labioplasti ve diğer genital bölge operasyonları daha sıklıkla jinekologlar ve plastik cerrahlar çalışmaktadır. Jinekologların genital bölge anatomisine hakim olmaları avantajlı yönlerindendir.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.