Labioplasti Ameliyatı Riskleri

Labioplasti Ameliyatı Riskleri

Labioplasti Ameliyatı Riskleri

Her ameliyatta olduğu gibi düşük oranda da olsa labioplasti operasyonunun bir takım riskleri vardır. Ancak tecrübe sahibi cerrahlar tarafından yapıldığında bu tür riskler son derece azdır.

Labioplasti ameliyatlarının ne tür riskleri vardır?
Cerrahi işlem sırasında kişilerde ortaya çıkabilecek sorunlara ‘cerrahi komplikasyon’ adı verilmektedir. Her türlü cerrahi işlemin belli bir komplikasyon riski olduğu bir gerçektir. Her ameliyatta olduğu üzere bu tür operasyonlarda da kanama ve enfeksiyon gibi komplikasyonlar mevcuttur. Ancak doğru merkez seçimi bu tür problemlerin görülme sıklığı çok daha azdır. (Yüzde birin altındadır)

Labioplasti ameliyatları her ne kadar emin ellerde oldukça yüz güldürücü sonuçlar doğursa da, deneyim sahibi olmayan hekimler tarafından uygulanıldıklarında kişilerde pek çok sağlık problemleri oluşturabilir. Özellikle ameliyatın istenilen beklentide olmaması; iç dudakların beklenilenden daha az alınması veya daha fazla alınması, klitoris bölgesine dokunulmadığı için orada göze batan bir çıkıntının kalması, dokuların asimetrik olması, kötü bir şekilde iyileşmesi kişilerde hayal kırıklıklarına ve uzun süreli depresyonlara zemin hazırlayabilir.

Özetle; labioplasti ameliyatları kozmetik jinekoloji içerisinde son derece özellikli grupta yer alan ameliyatlardır. Her hekim tarafından uygulanmayabilir. Ancak, deneyim sahibi cerrahlar tarafından labioplasti operasyonunun riskleri ve komplikasyonların görülme olasılığı oldukça az, hasta memnuniyet düzeyi de o kadar fazladır.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.