Op.Dr. Süleyman Eserdağ

Op.Dr. Süleyman Eserdağ

İlk ve ortaokulu Manisa’da okuduktan sonra, 1986 yılında “İzmir Fen Lisesi” nden mezun oldu. 1992 yılında ise “Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi”ni bitirdi.
Girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda başarılı olarak “Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi”nde asistanlığını bitirerek 1997 ‘de uzman hekim oldu. Daha sonra ilk görev yeri olan “Kazan Devlet Hastanesi”ne atandı. 2000-2002 yılları arasında “Başhekimlik ve Kazan bölgesinde Sağlık Grup Başkanlığı” görevlerinde bulundu. 2002-2008 yılları arasında yeniden uzman olarak atandığı Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin değişik ünitelerinde çalıştı, daha sonrasında hastaneden ayrıldı.op-dr-suleyman-eserdag Op.Dr. Süleyman Eserdağ

İstanbul, Ankara ve İzmir Klinikleri
Dr. Süleyman Eserdağ 2002 Nisan ayında ilk defa Ankara Kavaklıdere semtinde kurduğu “Hera Klinik” markası adı altında özel kliniği ardından, İstanbul ve İzmir’e de açılarak hizmet ağını genişletti. Halen İstanbul (Nişantaşı) kliniğinde çalışmaktadır. Ayrıca Ankara (Kavaklıdere) ve İzmir (Alsancak) kliniklerinde de danışmanlık görevini sürdürmektedir. Böylelikle bu üç büyük şehrimizde genital bölge estetiği ile ilgili tüm ameliyat ve ameliyat dışı uygulamaları yapabilmektedir.

Verdiği Eğitimler
Dr. Süleyman Eserdağ 2006 yılında ABD’de de dünyada kozmetik jinekoloji öncülerinden Prof Adam Ostrzensky çalışmalarına katıldı. Bu konuda dünyada tek kredilendirilmiş workshoplarını tamamlayarak ‘İleri Kozmetik Jinekoloji’ sertifikası sahibi oldu.

2014 yılında Atina’da Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahisi tarafından düzenlenen hands-on eğitimlere katılarak ‘İleri Kozmetik Vajinal Cerrahi’ sertifikasını sahibi oldu.

Dr. Süleyman Eserdağ 2015 yılı şubat ayında, estetik alanında dünya lideri konumunda olan İrlanda merkezli ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery- Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) tarafından Genital Estetik Bölüm Başkanlığı görevine getirildi. 2015-2017 yılları arasında ECAMS fakülte senior üyesi olarak ülkemizde ve dünyanın değişik yerlerinde genital estetik ile ilgili uluslararası kurslar verdi. Pek çok yabancı hekimin eğitimini sağladı.

Op.Dr. Süleyman Eserdağ
Dr. Eserdağ 2017 yılında ISAGSS (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology) adı altında kendi uluslararası derneğini kurdu. Halen bu dernek bünyesinde uluslararası eğitim, kongre ve toplantılar düzenlemektedir. Aynı zamanda pek çok ulusal ve uluslararası toplantılara konuşmacı olarak davet edilmektedir. Çalışmalarıyla Türkiye’yi genital estetik cerrahi uygulamaları açısından öncü ülkelerden birisi haline getirmiştir. Verdiği genital estetik ve cinsel terapi kurslarına 5 kıtadan jinekolog, ürolog ve plastik cerrah hekimler katılmaktadır. Düzenlediği kurslar dünyadaki en kapsamlı ve en itibarlı eğitimler arasında yer almaktadır.

Dr. Eserdağ 2000 yılından bu yana 4000 den fazla hastasına iç dudak estetiği (labioplasti), vajina daraltma (vajinoplasti), büyük dudaklara dolgu enjeksiyonu, G noktası büyütmesi, büyük dudak küçültme ve germe operasyonu, lazer ile vajina yenileme (lazer vajinal rejuvenasyon), lazer ile genital bölge renk açma ve lazerle dolgunluk sağlama ameliyatları yapmıştır. Lazer ve radyofrekans cihazlarıyla yapılan genital estetik ameliyatlarını geliştirmiştir.

2013 yılında da Azerbeycan’daki özel bir klinikte de part time çalışmış, hastalara pek çok farklı genital estetik ameliyatları ve vajinismus tedavileri uygulamış, hekimlere danışmanlık hizmetlerinde bulunmuştur.

Dr Süleyman Eserdağ, aynı zamanda Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) ve Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) tarafından, Seksoloji alanında Avrupa Board Sertifikasına sahip ülkemizin ilk jinekologlarındandır. Kabul edilmiş çok sayıda bilimsel tebliğ, poster ve de yayınları olup, halen pek çok çalışmayı da yürütmektedir. ileri derecede İngilizce bilmektedir.

Dr. Süleyman Eserdağ’ın çalıştığı kozmetik jinekoloji harici diğer konular arasında vajinismus, kadınlarda ağrılı cinsel ilişki, cinsel isteksizlik, orgazm olamama (anorgazmi) gibi cinsel problemlerin tedavileri de yer almaktadır. Alanında ülkemizde ilk olan yine kendi kurduğu HERA Vajinismus Tedavi, Eğitim ve Araştırma Derneği bünyesinde de eğitimler vermektedir.

Op.Dr. Süleyman Eserdağ

Dr. Süleyman Eserdağ genital estetik ve kozmetik jinekoloji alanında dünyadaki pek çok otörden eğitim aldı ve onlarla pek çok ameliyatlara girdi. Bunlardan birisi de 2016 yılı mayıs ayında ABD – California’da Dr. Red Alinsod tarafından aldığı genital bölgeye radyofrekans, genital PRP ve O Shot uygulamalarıdır. Aşağıdaki resimde Dr. Red Alinsod ile birliktedir.

Op.Dr. Süleyman Eserdağ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ’a 27-30 Ekim 2011 tarihleri arasındaki work shop sonrası verilen, “İleri Kozmetik Jinekoloji” (Genital estetik) sertifikasını görmektesiniz.

Op.Dr. Süleyman Eserdağ

G shot işlemini ilk uygulayan ve ticari isim sahibi Jinekolog Dr. David Matlock ile bir kongredeyiz. Dr. Matlock lazerle vajina daraltma ameliyatlarında da dünyada öncü olmuştur. “Dr. Vagina” lakabıyla da bilinir.

Özel ilgi alanları arasında fotoğraf çekmek, seyahat etmek, web siteleri tasarlamak, tenis, kayak yapmak ve scuba dalış gibi macera sporları yer almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tarafımızca İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde klinik veya anlaşmalı özel hastanelerde yapılan genital estetik ameliyat ve ameliyat dışı uygulamaları aşağıda belirtilmiştir.

Cerrahi Uygulamalar:
– Labioplasti- farklı teknikler (İç dudak estetiği – Dış dudak estetiği)
– Klitoral hudoplasti – farklı teknikler (klitoria üzeri cilt katlantılarının alınması)
– Labia majoraplasti – Büyük dudakların cerrahi olarak gerilmesi, küçültülmesi (sarkık dış dudakların gerilmesi)
– Labia majora otolog yağ transferi ile büyütme (Labia majora ogmentasyonu, büyük dudaklara yağ enjeksiyonu ile büyütme operasyonu)
– Komplet (Tümden) vajina daraltma ameliyatı
– Perineoplasti (Perine bölgesinin estetiği, doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi)
– Himenoplasti (Kızlık zarı dikimi)
– Lazer ve RF ile cerrahi kesme
– Kombine cerrahiler ve cerrahi dışı işlemler (bir kaç operasyonun bir arada yapılması)
– Revizyon ameliyatları (Daha önce yapılmış başarısız estetik ameliyatlarının düzeltilmesi)

Cerrahi Dışı Uygulamalar:

– CO2 Lazer Vajinal Rejuvenasyon (LVR, lazerle vajina yenileme, gençleştirme)
– CO2 Lazer SUI tedavileri (lazerle idrar kaçırma tedavisi)
– CO2 Lazer vulva beyazlatma ve sıkılaştırma tedavileri
– Genital Radyofrekans Uygulamaları (Vajina daraltma, SUI tedavileri ve majora ogmentasyon ve rejuvenasyonu)
– G spot büyütme (Hyaluronik asid dolgusu)
– Genital PRP (O Spot büyütme ve Majora Rejuvenasyonu)
– Kadınlarda cinsel disfonksiyonlar; vajinismus, disparoni, anorgazmi ve cinsel isteksizlik operasyonel tedavileri (Profesyonel ekip desteği de verilmektedir)

Sorularınız ile ilgili olarak 0(532) 452 06 56 no’lu telefondan (hiç çekinmeksizin) direkt olarak Op. Dr. Süleyman Eserdağ’ı arayarak bilgi alabilirsiniz.

suleyman@eserdag.com  mail adresinden bize ulaşabilirseniz de sorularınız mutlaka cevaplanıp kısa zamanda size geri dönülecektir.


Sosyal Medya Kanalları:

Op. Dr. Süleyman Eserdağ Facebook Sayfası

Youtube kanalımızı takip edin

Twitter’dan Süleyman Eserdağ’ı takip edin

 

Comments are closed.

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.