Perine Bölgesi Estetiği Nasıl Yapılır?

Perine Bölgesi Estetiği Nasıl Yapılır?

Perine Bölgesi Estetiği Nasıl Yapılır?

Perine bölgesinin anatomik olarak düzeltilmesi, varsa doğum dikiş izlerinin temizlenmesi, vajina ile anüs arası cilt katlantılarının (doku fazlalıklarının) alınması ‘perine estetiği’ kapsamındadır.

Bu tür operasyonlar kozmetik ve işlevsel amaçlarla yapılmaktadır. Kozmetik yönden genital bölgenin estetik açıdan daha iyi görünmesi sağlanırken işlevsel yönden de seksüel ilişki sırasında ağrı, acı gibi sorunların giderilmesinde fayda sağlamaktadır.

Doğum dikiş izlerinin giderilmesi nasıl yapılır?
Doğum dikiş izleri dikiş Doğumdan kalan dikiş izleri ‘epizyo skarları’ ismi ile anılmaktadır. Bu kötü iyileşmiş izlerin çıkartılmasına da epizyo skarektomi adı verilir. Epizyo skarektomi operasyonu genel olarak lokal anestezi altında (bölgesel uyuşturma ile) yapılmakta ve 30 dakika kadar sürmektedir.

Normal doğum yapmamışlarda perine bölgesinde cilt katlantıları fazla ise yapılan perine estetiği ameliyatları da ortalama 30 ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Operasyon sorası ağrı ve kanama yok denecek kadar azdır.

İşlemi yaptıran hastalar 3 günde işlerinin başına dönebilirler. Genelde 1.5 ay sonrasında cinsel ilişki serbest hale gelmektedir.

Perine estetiği genelde vajina daraltma ile birlikte yapılır…
Tarafımızdan yaptığımız doğum izlerinin çıkarılması operasyonları çoğunlukla vajina daraltma (vaginoplasti) operasyonları ile aynı zamanda yapılmakta olup, alınan ameliyat sonuçları son derece yüz güldürücüdür.

Dileyen hastalarımız bize e-mail ile ulaşarak kliniğimizde ameliyat öncesi ve sonrası resimleri görebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.