Pubis Estetiği

Pubis Estetiği

Pubis Estetiği

Pubis estetiği veya pubis tepesi estetiği son zamanlarda hastalar arasında talep edilen uygulamalar arasındadır.

Pubis tepesi nerededir?

“Mons pubis” kasığın hemen alt bölgesindeki yüksek ve üzeri kıllarla örtülü bir alanın ismidir. Bazı kadınlar pubis üzeri tümsekcikten rahatsız olabilirler. Özellikle bikini, mayo giyme sırasında dışarıdan belirgin hale gelen bu görünüm psikolojik bazı şikayetlere yol açabilir.

Pubis estetiği (Puboplasti) nedir?

Genital bölgeye uygulanan dolgu işlemin tam tersi olarak normalden kalın olan “mons pubis” ten de cilt altı yağ dokusu çıkartılarak daha ince bir görünüm kazandırılabilmektedir. Mons pubis tümsekçiğinin küçültülmesine (Puboplasti) adı verilmektedir.

Pubis estetiği üç şekilde yapılabilir:
1) Liposuction: Pubis üzerindeki yağ dokusunun liposuction ile alınması, böylelikle pubis tümseğinin inceltilmesi.

2) Lipoliz: Pubis üzerinden cilt altı kısmına yapılan bazı enjeksiyonlar ile cilt altı yağının eritilmesi. Ağrısız ve cerrahisiz bir işlem olduğu için avantajlıdır.

3) Cerrahi işlem: Ameliyatla cilt katmanının alınması ve bu bölgenin düzleştirilmesi. Küçük bir karın germe operasyonu gibi pubis tümsekçiği cerrahi olarak küçültülebilmektedir. Cerrahi işlem yalnızcapubis bölgesinde ileri düzeyde katlantı ve fazlalık şikayeti olanlarda uygulanmaktadır.

Pubis estetiği diğer ismi ile puboplasti ameliyatı, özellikle mons pubis bölgesi ile ilgili sorun yaşayan hastalar için çözümler üretmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.