Vajina Daraltma Ameliyatlarının Yararları

Vajina Daraltma Ameliyatlarının Yararları

Vajina Daraltma Ameliyatlarının Yararları

Vajinal daraltıcı ameliyatlar fonksiyonel ve psikolojik yönlerden olumlu etkilere sahiptir. Bu nedenle cinsel hazzı ve orgazmı olumlu yönde etkilemektedir.

Cinsel penetrasyon (birleşme) sırasında özellikle mekanik etki ile klitoral bası ve his artmakta bu da cinsel doyum, performans ve orgazmı olumlu yönde etkilemektedir. Hem kadın hem de erkek partnerde cinsel haz artmakta, kadınlarda orgazm fonksiyonu kolaylaşmaktadır.

Cinsel ilişki sırasında hissetme ve haz, erkek partner tarafından da belirgin şekilde fark edilmektedir.

Cinsellik aile bütünlüğünün tam olarak sağlanmasındaki en önemli unsurların başında gelir. Mutlu ve doyumu olan bir cinsellik evliliği adeta beslemektedir.

Vajina daraltma operasyonları tek başına cinsel isteği arttırır mı?
Kısmen evet. Eğer kişide vajinal genişlemeye bağlı cinsel ilişkide haz azalması varsa bu tür operasyonlar cinsel isteği ve tatmini arttırabilmektedir.

Ancak cinsel isteksizliğin pek çok psikolojik nedenleri de vardır. Bu nedenle cinsel isteksizlik şikayeti ile başvuran bir hastaya öncelikle bir jinekolojik muayene yapılmalı ve kişinin eğer gereksinimi varsa jinekolojik operasyona geçilmelidir. Aksi halde bu tür bir operasyon sonrasında da kişideki cinsel isteksizlik sorunu aşılamayabilir.

Vajina daraltma jinekolojik sağlık açısından da faydalıdır
Bazı kadınlar vajinalarındaki doğumdan kalan yırtıkları nedeniyle sık enfeksiyon (vajinit) sorunu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Makad ile vajina girişinin birbirine çok yakın olması enfeksiyon sürecine yatkınlık sağlamaktadır. Vajina daraltma ve perine estetiği ile anüs ile vajina arası mesafe uzamakta ve paralel şekilde enfeksiyon riski düşmektedir.

Vajina daraltma ameliyatlarının estetik yararları
Vajina daraltma ameliyatları estetik açıdan da oldukça yararlıdır. Özellikle dıştan yapılan perine estetiği ile vajina ile makad arası alan da hoş bir görünüme kavuşmaktadır. Diğer taraftan vajinanın daraltılması ile dış dudaklar da içeriye toplanmakta ve bu da görünümü daha da ideal hale getirmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.