Vajina Genişletme Ameliyatları

Vajina Genişletme Ameliyatları

Vajina Genişletme Ameliyatları

Vajina genişletici ameliyat ne tür nedenlerle yapılır?

Doğuştan veya sonradan vajina darlığı yaşayan; vajinal ameliyatlar sonrasında vajinası daralan, kızlık zarı kalın ve yüksek kenarlı olan veya doğum sonrası izlere bağlı olarak cinsel ilişkide ağrı, acı şikayetleri yaşayanlarda ‘vajina genişletme ameliyatları’ yapılabilir.

Vajina genişletici ameliyat sırasında ve sonrasında ağrı olur mu?
Hayır. Operasyon sırasında uygulanan lokal (bölgesel) uyuşturucu enjeksiyonlar sayesinde hiç bir ağrı çekmezsiniz.  İşlemden sonra bir iki gün devam eden hafif sızlama durumlarında ise basit ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz.

Ameliyattan sonra kanamam olacak mı?

Ameliyat sonrası bir iki gün sızıntı şeklindeki tamamen kanamalar normaldir. Sizi asla rahatsız etmez. İki gün sonra duş alabilir ve işinizin başına dönebilirsiniz.

Vajina genişletme işleminden sonra neler yapmam gerekir?
Vajina genişletme ameliyatından sonra kendi başınıza pansumanlarınızı yapmanız, önceden reçete edilen ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmanız, hijyeninizedikkat etmeniz önemlidir.

Size önerdiğimiz “pelvik taban egzersizleri (Kegel egzersizleri)”ni ameliyat sonrası uygulamanız da uzun vadede size oldukça yararlar sağlayacaktır.

Şehir dışından geleceğim, aynı gün içinde vajina genişletici ameliyatı olabilir miyim?
Evet.  Şehir dışından gelen hastalarımız muayene olduktan hemen sonra ameliyatlarını olabilirler.

Bunun için gelmeden önce 0 (532) 452 06 56 no’lu telefondan İrlanda merkezli ECAMS Fakülte üyesiJinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ’ı direkt olarak arayarak bilgi almalarını öneririz.

Ameliyatlarda genellikle sabah saatleri tercih edilmektedir.

Ameliyat sonrası bir saat kadar gözlem süresi sonrasında yola çıkmanızda sorun olmayacaktır.

Tercihen dileyen hastalarımız ameliyat sonrası bir günlük konaklamaları sonrasında da evlerine dönebilirler.

Ameliyat nasıl yapılır?
Vajinagenişletme ameliyatları ortalama olarak 30-45 dakika sürer. İşlem genelde cerrahi olarak yapılmaktadır. Ameliyat sırasında vajinal doku kat kat dikilmektedir. İçeride kalan dikişler görülmemektedir. Dışarıda ise yalnızca 4-5 adet küçük estetik dikiş görülmekte ve bu dikişler de birkaç hafta sonrasında kendiliğinden erimektedir. Kullanılan estetik dikişler yaklaşık 18 gün sonra eriyecektir. Bu nedenle dikişlerinizin alınmasına da gerek bulunmaz.

Bu tür operasyonlar günümüzde lazer ile de daha pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Böylelikle kanama olasılığı da azalmakta, yara iyileşim hızı artmaktadır.

Ameliyatımla aynı zamanda doğum dikiş izleri de alınabilir mi?
Evet !..Aynı seansta vajinal genişletme ameliyatı ile birlikte doğum kesilerine bağlı epizyotomi izleri de alınabilir. Böylelikle estetik açıdan da daha iyi hissedersiniz.

Vajinal genişletme ameliyatlarının riskleri var mıdır?
Vajinal genişletme ameliyatları deneyimli jinekolog cerrahlar tarafından yapıldığında riskleri oldukça düşüktür. Ameliyata bağlı komplikasyonlarson derece nadirdir.

Vajina genişletme ameliyatının maliyeti nedir?
Bu ameliyatın maliyeti yapılacak işlemin genişliğine, ameliyat tekniğine ve anestezi şekline göre değişmektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen 0 (312) 426 85 25 no’lu telefonundan bize ulaşabilirsiniz.

Şehir dışından gelecek ve aynı gün içinde operasyonu olup dönmeyi planlayan hastalarımız ise 0 (532) 452 06 56 no’lu telefondan Op. Dr. Süleyman Eserdağ’a direkt olarak ulaşıp konu ile ilgili ayrıntılı bilgi ve randevu alabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Randevu
Vajinal estetik ameliyatlarınız Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılabilmektedir. Hemen bizden randevu alabilirsiniz.

Sitenin tamamı ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerraji ve Seksoloji) Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır, izinsiz kopyalanamaz. © 2017.